Nausznice, jako ciekawy dodatek do stylizacji

Nausznice to trend z lat 90, który dotarł ponownie do naszych czasów.  Jest to ciekawy dodatek do wielu stylizacji. Można łączyć je zarówno z biżuterią, jak i z nietuzinkowym strojem. Sam wybór nausznic jest całkiem spory.  Oto kilka najpopularniejszych rodzajów:

  • Dwuelementowa nausznica z łańcuszkiem, pasująca do kobiet subtelnych i delikatnych, podkreślająca kształt ucha.
  • Jednoczęściowa mająca przeróżne ciekawe formy. Najchętniej kupowana w kształcie zwierząt, głównie smoków i węży. Taka nausznica pasuje do odważnych, pewnych siebie kobiet.
  • Dwuczęściowe kolczyki na sztyfcie robią duże wrażenie, mogą przybierać różne kształty. Mało znane w naszych rejonach.
  • Konturówki to świetny dodatek do biżuterii, między innymi naszyjników. To zestawienie wygląda bardzo elegancko i ekstrawagancko, gdyż takie nausznice są bardzo subtelne.

Jednak nausznice to kolczyki, które nie wyglądają dobrze z każdą biżuterią. Długie naszyjniki , większa ilość kolczyków czy nadmiar błyskotek,  nie  komponują się w ogóle w zestawieniu z nimi. Takie połączenie  może nadać stylizacji bardzo ciężkiego, przesadnego  charakteru. Tego typu kolczyki warto  łączyć z czymś delikatnym, np. cienkim wisiorkiem,  bądź pasującym do nich stylem pierścionkiem.  Jest to dodatek, który można nosić na co dzień, jak i do pracy bądź na bankiet.  Na co dzień może ożywić strój swoim oryginalnym kształtem.  A kiedy chcesz wybrać się na jakiś bankiet, czy do teatru,  czarna suknia będzie wyglądać olśniewająco z nausznicą o subtelnym wzorze  i dekorowaną cyrkoniami.