Odzież termoaktywna a termiczna – czym się różnią

Każda koszulka termoaktywna jest równocześnie odzieżą termiczną, ale nie każda odzież termiczna jest jednocześnie termoaktywną.

Zamienne wykorzystywanie tych dwóch pojęć nie jest właściwe, ponieważ mają trochę inne znaczenie, a odzież odmienne funkcje. Czym się zatem różnią, gdzie jest wykorzystywana odzież termiczna, a gdzie termoaktywna?

Odzież termoaktywna – odzież dla sportowców

Odzież termoaktywna to specyficzny typ odzieży funkcyjnej, która równocześnie pomaga zachować stałą temperaturę ciała oraz skutecznie chroni przed wilgocią. Każda koszula czy bluza termoaktywna będzie stanowić doskonałą izolację cieplną, więc spełni wymagania odzieży termicznej, a jednocześnie da wysoki poziom wentylacji.

Termoaktywna odzież sprawdza się wśród osób aktywnych fizycznie. Jest ona stosowana przez narciarzy, biegaczy, a także rowerzystów i osoby uprawiające nordic walking. Nie grzeje, a tylko utrzymuje ciepło, wytworzone przez nasz organizm. Kiedy się spocimy, wilgoć zostanie odprowadzona na zewnątrz, a chłód, zatrzyma się na zewnątrz.

Odzież termiczna natomiast to każdego rodzaju ubrania, które chronią przed zimnem i nadmiernym wyziębieniem organizmu. Wykorzystywana jest w okresie późnej jesieni, aż do przedwiośnia. Oprócz ochrony przed zimnem chroni również przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Cechą charakterystyczną dla tej odzieży jest zagwarantowanie jej użytkownikom wysokiej izolacji cieplnej. Jest on wyższy niż standardowe ubrania. Jej wadą jest to, że nie zapewnia odpowiedniej wentylacji, i jeśli się spocimy, pot nie zostanie odprowadzony na zewnątrz. W efekcie czego nasiąknie wilgocią, a my dużo szybciej zaczniemy marznąć. Dlatego też nie poleca się takiej odzieży do uprawiania sportu.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”odzież

Dojazd: