Zabawki dla dzieci – zabawki dla rozwoju twojego dziecka

Jedną z podstawowych potrzeb małego człowieka jest zabawa. To dzięki niej dziecko uczy się wielu rzeczy, poznaje świat, a także szybciej się rozwija oraz buduje więzi z innymi ludźmi. Nie ma wątpliwości, że zabawa jest tak samo ważna w rozwoju małego człowieka, jak przytulanie, sen czy zdrowe jedzenie. Na każdym etapie życia dziecka potrzeba mu innych zabaw i zabawek, a zabawki edukacyjne to najlepszy sposób, aby połączyć zabawę z nauką. To również świetna droga do bezstresowego rozwoju naszych pociech.

Jakie zabawki będą najlepsze dla kilkumiesięcznego bobasa, kilkulatka czy przedszkolaka? Oto kilka propozycji dla mniejszych i większych.

Zabawki dla dzieci – zabawki najlepsze dla niemowląt

Maluch do 3. miesiąca życia bawi się w prosty sposób i nie potrzebuje szczególnych zabawek. Zaraz po narodzinach najważniejszą i najbardziej interesującą dla niego rzeczą jest twarz jego mamy. Ze względu na to, że jego słuch jest doskonale rozwinięty, to dla niego najlepsze okażą się różnego rodzaju grzechotki oraz pozytywki, tylko trzeba uważać, aby nie były zbyt hałaśliwe.

Im dziecko starsze, tym bardziej będą interesowały go inne zabawki. Dzieciom koło 6 m-ca życia z powodzeniem można wprowadzać zabawki edukacyjne typu książeczki sensoryczne, gumowe klocki czy inne zabawki.

Po 9. miesiącu życia najlepsze dla dzieci będą różnego rodzaju zabawki na sznurkach, które dziecko będzie mogło ciągnąć za sobą, ale również idealne okażą się pchacze. W tym momencie można również zainwestować w książeczki z grubymi kartami, gdzie znaleźć można zwierzęta, kolory i różne przedmioty. Dzieci w tym wieku również chętnie będą bawiły się drewnianymi klockami.

Zabawki dla dzieci – zabawki dla kilkulatków

Przez dłuższy czas małe dzieci interesują się zabawkami pchanymi czy ciąganymi. To samo tyczy się to również książeczek obrazkowych, które pozwalają uczyć się nowych słów oraz rozpoznawać różne przedmioty, postacie i zwierzęta.

Dziecko z każdym kolejnym rokiem życia coraz bardziej rozwija swoją wyobraźnię, precyzję ruchów. Potrafi również skupić swoją uwagę na czymś trochę dużej. W pewnym momencie dzieciaki nadal lubią bawić się na swój własny sposób i bardziej obok siebie niż wspólnie. Bardzo sprawnie zaczynają radzić sobie z różnego rodzaju klockami konstrukcyjnymi oraz chętnie budują z klocków jeżyków. Super również sprawdzają się sortery oraz zabawki do nawlekania.

Jeśli szukasz zabawek, także edukacyjnych to u nas znajdziesz bogaty ich wybór. Zabawki dla dzieci czekają na Ciebie!