Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=comnetowy24.pl%2F2022%2F01%2F21%2Ffolia-antykorozyjna-czym-jest-i-jakie-ma-zastosowanie%2F&data=2022-01-21&tytul=Folia antykorozyjna – czym jest i jakie ma zastosowanie): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/belise-lite/header.php on line 33

Folia antykorozyjna – czym jest i jakie ma zastosowanie

Folia antykorozyjna to taki specjalny materiał, który wykorzystuje się do pakowania metalowych elementów. Dzięki swoim właściwościom chroni je przed wilgocią, a w konsekwencji przed korozją. Wszystko to dzięki zastosowaniu lotnych inhibitorów korozji, które ulatniają się z powierzchni folii i rozchodzą się wewnątrz opakowania, osadzając się na powierzchni chronionych przedmiotów. VCI osadzając się na powierzchni metalu, nie mają żadnego wpływu na jego właściwości, ani nie wymagają czyszczenia po rozpakowaniu. Sprawia to, że te opakowania są bardzo powszechnie wykorzystywane, zwłaszcza podczas magazynowania i transportu.

Folia antykorozyjna – kiedy się ją stosuje i jakie ma formy

Opakowania antykorozyjne wykorzystywane są przede wszystkim w trakcie transportu morskiego, a także podczas magazynowania. Wilgoć występująca w takich miejscach może powodować występowanie korozji, która potrafi zniszczyć doszczętnie metalowe elementy. W magazynach natomiast sprawdzi się przy długotrwałym magazynowaniu przedmiotów, gdyż wilgoć znajdująca się w powietrzu również zagraża metalowym elementom.

Należy pamiętać, że folia antykorozyjna może przyjmować różne formy. Zazwyczaj spotkamy ją jako rękaw, pół-rękaw, worki czy zwykłą rolkę folii do samodzielnego dozowania potrzebnej jej ilości. Niektóre firmy oferują również folię stretch z lotnymi inhibitorami korozji, a także folię termokurczliwą.

Folia antykorozyjna powinna być szczelna, by móc idealnie chroniąc dany element przed wilgocią, w przeciwnym razie taki element może skorodować podczas transportu.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia antykorozyjna

Dojazd: