Dlaczego warto zostać trenerem personalnym?

Świadomość społeczeństwa na temat profilaktyki zdrowia i dobrych nawyków żywieniowych rośnie. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy, a także aktywność fizyczna odgrywa zdecydowanie większą rolę w naszym życiu. Wszystko to sprawia, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych trenerów personalnych. Na siłowniach i w klubach fitness częściej można zaobserwować, jak ludzie ćwiczą pod nadzorem i czujnym okiem osobistych trenerów. Niepodważalnie jest to bardzo pozytywny w skutkach trend, gdyż wiedza i doświadczenie trenerów personalnych, pozwalają na osiągnięcie lepszych efektów, w dużo krótszym czasie.

Trener personalny – kto to jest i czy warto inwestować we wspólny trening

Należy zacząć od tego, że w związku z dużym zainteresowaniem wokół tematu zdrowego trybu życia, trenerów personalnych jest coraz więcej, jednak polskie prawo w żaden sposób nie reguluje definicji oraz uprawnień do wykonywania tego zawodu. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć, jak wybrać tego, który dysponuje odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Prośmy zawsze o przedstawienie odpowiednich dokumentów.

Dla osoby początkującej trener personalny jest bardzo ważną i pomocną postacią. Certyfikowany trener ma dużą wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjonomii, a także zdarza się, że i z fizjoterapii. Taki trener z pewnością będzie pomocny w doborze ćwiczeń, poprawie mobilizacji, a wykonywany trening będzie przynosił zamierzone efekty w sposób bezpieczny.

Kolejnym obszarem, w którym możemy liczyć na wsparcie i pomoc trenera personalnego, jest dieta. Doświadczony trener bez problemu powinien poradzić sobie z przekazaniem podstawowych zaleceń dietetycznych, a także ułożyć prosty jadłospis.

Systematyczna praca oraz stosowanie się do zaleceń trenera, z pewnością pozwoli uzyskać złożone przez Was cele zarówno w kwestii redukcji wagi, jak i ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Trener personalny – jak zdobyć certyfikat

Istnieje wiele możliwości w tym zakresie – wiele placówek dydaktycznych organizuje profesjonalne kursy i szkolenia, które rzetelnie przygotowują do wykonywania tego zawodu. Wśród nich znajdziemy m.in. Akademię Mistrzostwa Sportowego, która od lat z powodzeniem szkoli przyszłych trenerów w wielu polskich miastach. Jeśli i Ty chcesz zdobyć wiedzę i uprawnienia, zapisz się na najbliższe szkolenie wchodząc na stronę – kurs na trenera personalnego Poznań, Kraków, Warszawa, Wrocław lub inne.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs na trenera personalnego Poznań

Dojazd:

Zostaw odpowiedź