Usuwanie zagrzybienia krok po kroku

Wilgoć w domu to poważny problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać. Konsekwencje życia w zagrzybionym budynku, mogą być bardzo poważne. Szczególnie odczują je osoby zmagające się z astmą, alergią czy chorobami skórnymi, ale nie tylko. Grzyb ma destrukcyjny wpływ na organizm każdego z nas.

Kiedy znajdziemy pierwsze oznaki wilgoci na ścianach w postaci wykwitów, należy sprawdzić, czy to na pewno jest grzyb. Często bowiem okazuje się, że ciemne plamy na ścianach to pleśń. Jak zatem rozpoznać, z jakim problemem mamy do czynienia?

Grzyb, czy pleśń? Jak rozpoznać problem

Pleśń tworzy na ścianach charakterystyczne skupiska plam w różnych barwach – czarnej, rdzawej, żółtej i zielonej, natomiast grzyb przyjmuje postać watowatej narośli, przypominającej pajęczynę. Oba problemy usuwa się zupełnie inną metodą, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, z którym zjawiskiem się mierzymy. W przypadku grzyba problem jest dużo poważniejszy, gdyż często nie występuje tylko na powierzchni, ale także wnika w głąb muru. O ile z pleśnią jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, trwałe usuwanie zagrzybienia to już zadanie dla specjalistów.

Usuwanie zagrzybienia – kolejność działania

Działania bezwzględnie należy rozpocząć od przeprowadzenia badań mikologicznych, których wyniki powiedzą nam, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia i jednocześnie pozwolą ustalić, która metoda odgrzybiania będzie najskuteczniejsza. Proces odgrzybiana oparty jest na użyciu specjalnych preparatów grzybobójczych, a także wiedzy i doświadczeniu fachowców z firmy świadczącej takie usługi. Profesjonaliści trwale poradzą sobie z problemem bez konieczności kucia, zbijania tynków, czy drapania ścian.  Po zakończeniu procesu odgrzybiania warto przeprowadzić także ozonowanie, które oprócz eliminacji alergenów, odkazi powierzchnię ścian i poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu. Tak kompleksowe podeście do sprawy, zagwarantuje długotrwałe, zadowalające efekty w postaci bezpiecznego dla zdrowia domu.

 

Zostaw odpowiedź