Antykorozja firmy Łódź – jak zabezpieczyć elementy metalowe w transporcie

Antykorozyjne opakowania to bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie elementów metalowych przed negatywnym wpływem wilgoci, korozji, a także innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki lotnym, specjalnym substancjom, które wydzielane są z tych opakowań, przechowywane w nich przedmioty docierają w stanie nienaruszonym do miejsca docelowego i można je jeszcze w bezpieczny sposób długo magazynować.

W skali światowej popularna rdza niszczy ok. 25 mln ton stali rocznie. Równie duże straty dla przemysłu przynosi korozja produktów, które są transportowane, jak i magazynowane. To wilgoć, brudne środowisko lub resztki środków produkcyjnych znacznie mogą przyśpieszyć procesy korozyjne transportowanych materiałów, skutkiem czego metalowe elementy mogą stać się całkiem bezużyteczne.

Znane klasyczne metody ochrony antykorozyjnej to pokrywanie metalu farbą, smarem czy woskiem lub galwanizacja. Często są to dość kosztowne operacje, do tego pracochłonne, wymagają odtłuszczania i czyszczenia, no i mogą być potencjalnie niebezpieczne dla środowiska. Dlatego warto zainteresować się alternatywami, które stanowią opakowania antykorozyjne. One w dużym stopniu ograniczają, a nawet eliminują powyższe problemy.

Antykorozja firmy Łódź – chronić „w locie”

Nowoczesne opakowania antykorozyjne zawierają lotne inhibitory korozji (z ang. VCI). Są to lotne związki chemiczne, które osadzają się na powierzchniach metalowych, tworząc cienką warstwę, a tym samym zabezpieczenie antykorozyjne. Koncepcja opakowań VCI polega na dodaniu do atmosfery opakowania odpowiedniej ilości inhibitorów, które pełnią funkcję ochronną. Mechanizm ich działania składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ulatnianie się inhibitorów wewnątrz opakowania. Drugi zaś to rozpuszczanie się inhibitorów w warstwie wilgoci przy powierzchni metalu, przedostają się do niej, tworząc cienką warstwę na powierzchni metalu. Dzięki temu, że inhibitory są lotne, idealnie nadają się do ochrony trudno dostępnych elementów. Stosowanie VCI pozwala na uniknięcie dodatkowych procesów antykorozyjnych, takich jak odtłuszczanie, czyszczenie czy pozbywanie się rdzy.

Największą zaletą stosowania opakowań antykorozyjnych VCI jest ich prostota użycia oraz dostosowanie do konkretnych potrzeb, dlatego, że występują pod różnymi postaciami. Najczęściej spotykane to folie (także worki, rękawy, a nawet folia bąbelkowa), papier i emitery VCI. Producenci takich opakowań dbają, by nadawały się one do recyklingu i były nietoksyczne.

Antykorozja firmy Łódź to tam znajdziesz szereg nowoczesnych rozwiązań, jeśli chodzi o opakowania antykorozyjne VCI.

Popularne tagi : ochrona metali przed korozją , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja firmy Łódź

Dojazd: