Usuwanie negatywnych opinii z Google – jak to zrobić?

Coraz więcej osób przy wyborze danego produktu czy firmy kieruje się opiniami innych. Sprawia to, że każdy negatywny komentarz pojawiający się w sieci na temat firmy, stanowi naprawdę spory problem dla jej właściciela. Jak pokazują badania wiele osób polega wyłącznie na opiniach innych, nie zadając sobie trudu, aby sprawdzić czy naprawdę to co piszą użytkownicy, jest prawdą czy nie. Największe emocje u właścicieli firm wzbudzają oczywiście negatywne komentarze, które potrafią zniszczyć nawet najlepszy biznes, dlatego przedstawiamy sposoby jak poradzić sobie z pojawiającymi się w naszej wizytówce negatywnymi opiniami Google.

 

Negatywne opinie – identyfikacja problemu

 

Reagowanie na negatywne opinie należy rozpocząć od zidentyfikowania, z czego wynikają negatywne komentarze zostawiane przez użytkowników w naszej wizytówce. O ile są one słuszne, warto na nie odpowiedzieć. Z własnego doświadczenia wiemy, że jeśli jesteśmy niezadowoleni z produktu czy usługi i wystawiamy negatywną opinię, a właściciel firmy się do niej nie ustosunkowuje, to uważamy taką firmę za nieprofesjonalną i nigdy już nie robimy tam zakupów. Dlatego zawsze warto odpowiadać zarówno na pozytywne, a tym bardziej negatywne komentarze. Być może uda się nam załagodzić całą sytuację, rekompensata skłoni klienta do kolejnych zakupów. Zdarza się jednak, że negatywne opinie są wynikiem nieuczciwych działań konkurencji lub atakiem hejtera. W takiej sytuacji konieczne jest usuwanie negatywnych opinii z Google.

Usuwanie negatywnych opinii z Google – sprawdź, jakie masz możliwości

 

Samodzielnie nie możemy usunąć żadnej negatywnej opinii, ale możemy ją zgłosić Google do usunięcia. Mając wizytówkę firmy w Google, możemy to wykonać za jej pośrednictwem, wybierając zakładkę opinie i wybierając komentarz, który chcemy usunąć, a następnie wybieramy zgłoś naruszenie zasad. Można również skontaktować się z pracownikiem Google, opisując dlaczego opinia powinna być usunięta. Można również skorzystać z usług firm zajmujących się między innymi usuwaniem negatywnych komentarzy. Sprawdź tutaj: usuwanie negatywnych opinii z Google.