Regulacja okien Kraków oferty – dlaczego warto ją przeprowadzać

Okno tak jak i inne elementy mieszkania podczas eksploatacji ulega zużyciu. Jego żywotność i funkcjonowanie w dużej mierze zależą od przeprowadzanej przez nas konserwacji. Warto zaznaczyć, że wymiana okien do najtańszych nie należy, dlatego warto dbać o nie, by posłużyły nam jak najdłużej. Jednym z ważniejszych aspektów jest cykliczna regulacja okien.

Regulacja okien Kraków oferty – dlaczego należy ją przeprowadzić

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że ciągłe otwieranie i zamykanie okna prowadzi do obciążenia skrzydła i w efekcie jego opadania. Ponadto uszczelki i ramy okienne również są narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych. Szczególnie niekorzystnie wpływa na nie słońce, deszcz, silny wiatr i mróz. Dlatego zwykle raz lub dwa razy w roku należy odświeżyć większość elementów ramy okiennej, korzystając ze specjalnych preparatów oraz wyregulować okucia. Taka okresowa konserwacja spowalnia proces starzenia się mechanizmów, uszczelek, ram, a także powłok ochronnych okuć. W ten sposób łatwiej jest zapobiegać zniszczeniom poszczególnych elementów. Regularna regulacja okien Kraków pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych wydatków związanych z naprawą lub wymianą okien.

Regulacja okien Kraków oferty – kiedy ją przeprowadzić

Istnieje kilka czynników, które decydują, jak często należy przeprowadzać regulację okien. W Krakowie często reguluje się duże okna w kamienicach, ponieważ im większe i cięższe skrzydło, tym ma coraz większą tendencję do opadania. Duże ramy wymagają częstszej regulacji niż mniejsze okna. Również ekspozycja na słońce ma znaczenie. Okna od strony południowej są narażone na działanie promieni słonecznych, które przyśpieszają starzenie się okien. Ta samo częste otwieranie lub uchylanie okna przyczynia się do szybszego jego zużycia. Im starsze okno, tym bardziej należy o nie zadbać i pamiętać o regularnej konserwacji. W nowych też należy pamiętać o regulacji. Najlepiej, by wyregulować je w krótkim czasie po ich montażu, ponieważ okna, zwłaszcza te duże, zwykle opadają w pierwszym roku użytkowania. A jak sprawdzić, czy nasze okno wymaga regulacji? Wystarczy sprawdzić, czy stawia lekki opór w trakcie otwierania lub zamykania, a klamka nie obraca się z lekkością jak dotychczas – wtedy możemy być niemal pewni, że nasze okna wymagają regulacji.

Jeśli szukasz serwisu dla swoich okien, kliknij regulacja okien Kraków oferty.

Zadzwoń:
+12 251 41 50

Zobacz stronę:
http://www.serwis-okien.org/oferta/
regulacja okien Kraków oferty

Dojazd: