Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=comnetowy24.pl%2F2020%2F08%2F13%2Fvci-sposob-na-korozje%2F&data=2020-08-13&tytul=VCI – sposób na korozję): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/belise-lite/header.php on line 33

VCI – sposób na korozję

Sposobów radzenia sobie z korozją jest kilka. Jednak to inhibitory korozji, czyli związki chemiczne, które reagują z powierzchnią elementu i tworzą na niej warstwę ochronną, są  najbardziej uniwersalnym, a przy tym niedrogim i prostym w aplikacji sposobem. Nic dziwnego, że coraz częściej stosuje się je jako dodatki do różnego rodzaju zabezpieczeń przed korozją.

Korozja to niestety bardzo poważny problem. W miarę jej postępowania może dojść do utraty integralnej struktury metalu, poważnego jego ubytku lub zmian wyglądu, które są nieakceptowalne, np. matowienie srebra lub złota. Ponieważ korozja to proces związany z utlenianiem materiału, to metody jej zapobiegania opierają się na modyfikacji samego materiału, łagodzeniu niszczącego wpływu środowiska lub na izolacji od cieczy, która go otacza. To ostatnie osiągniemy, aplikując grubą warstwę antykorozyjną, która mimo wszystko nie jest na dłuższą metę tak skuteczna ze względu na możliwość pękania. Mało tego, tak grube pokryci nie mogą być stosowane we wszystkich przypadkach.

VCI – najkorzystniejsze rozwiązanie antykorozyjne

Najkorzystniejszym rozwiązaniem antykorozyjnym jest ochrona metalu za pomocą inhibitorów korozji, które są stosowane między innymi w przemyśle motoryzacyjnym czy maszynowym. Cząsteczki inhibitorów przylegają do powierzchni chronionego elementu, tworząc bardzo cieniutką i niewidzialną warstewkę.

VCI – lotne inhibitory korozji

W ostatnim czasie dość popularne stały się lotne inhibitory korozji, czyli VCI (link). Aplikowane są poprzez otaczanie chronionego elementu materiałem opakowaniowym nasączonym właśnie lotnymi inhibitorami korozji. W kontakcie z powierzchnią metaliczną osiadają na niej i powstaje ochronna warstwa. VCI są proste i tanie w zastosowaniu, a dodatkowo przyjazne środowisku.

 

 

Popularne tagi: antykorozja , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd: