Lotne inhibitory korozji, czyli zabezpieczenie antykorozyjne w transporcie morskim

Jednym z najbardziej opłacalnych transportów jest transport morski. Na równi z opłacalnością jest on dość skomplikowany logistycznie. To właśnie w takim transporcie ładunki są najbardziej narażone na powstawanie korozji, a wszystko za sprawą panujących warunków atmosferycznych (duża wilgotność, zasolenie atmosfery, brak cyrkulacji powietrza, różnic dobowe temperatur).

Lotne inhibitory korozji – tajniki działania VCI

Wszyscy wiedzą, że korozja jest niepożądana i polega na stopniowym niszczeniu metalu oraz prowadzi do poważnych strat, oraz uszkodzeń. Na rdzewienie szczególnie narażone są ładunki w transporcie morskim. By je przed nią uchronić, stosuje się różne zabezpieczenia, które przeciwdziałają pojawianiu się wilgoci, m.in. folie PE, środki osuszające wewnątrz ładunku. Jednak do najbardziej skutecznych zabezpieczeń należy folia antykorozyjna zawierająca lotne inhibitory korozji . Jak to działa?

Lotne inhibitory korozji, czyli VCI to zabezpieczenie antykorozyjne, które polega na powolnym odparowywaniu tego inhibitora z folii lub papieru, w który został zapakowany metalowy przedmiot, a dzięki VCI jego powierzchnia nie koroduje. Cały proces działania inhibitora sprowadza się do tworzenia na powierzchni metalu cieniutkiej, niewidzialnej warstwy oraz wypełnienie wolnej przestrzeni pomiędzy powierzchnią przedmiotu a środkiem emitującym inhibitor. Cząsteczki VCI emitowane są z powierzchni opakowania aż do jego całkowitego wyczerpania, dzięki czemu zabezpieczona w ten sposób część może być przechowywana nawet do roku.
Największą zaletą lotnych inhibitorów korozji jest nie tylko ich trwałość oraz bardzo duża skuteczność, ale także fakt, że dzięki niej powierzchnia chroniona jest czysta, sucha i gotowa do użycia w każdym momencie, bez konieczności jej czyszczenia. Taki rodzaj zabezpieczenia przed korozją oferuje swoim klientom firma Excor, producent opakowań transportowych oraz innych zabezpieczeń antykorozyjnych.

Popularne tagi: pochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjnypowłoki antykorozyjnepowłoka antykorozyjnaodrdzewiacz

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
lotne inhibitory korozji

Dojazd: