VCI – co to takiego

VCI, czyli z języka angielskiego Volatile Corrosion Inhibitor znaczy tyle, co lotny inhibitor korozji. Metoda ta opiera się na odparowywaniu tych inhibitorów z foliowej bądź papierowej powierzchni w celu ochrony metali przed korozją. Odparowane inhibitory ochraniają metal, wypełniając wolną przestrzeń między tymże metalem a opakowaniem, dodatkowo tworzą cienką niewidzialną warstwę na powierzchni chronionego przedmiotu. Tak zapakowany i zabezpieczony ładunek można magazynować nawet przez okres dwóch lat, bez większego ryzyka, że wystąpi korozja. Ważne jest też to, że cząsteczki VCI są niewidoczne i niewyczuwalne, dlatego też po rozpakowaniu przedmiotu nie ma konieczności jego czyszczenia, ponieważ nadaje się on do użytku bezpośrednio po rozpakowaniu.

VCI – zalety

Największą zaletą VCI jest ich umiejętność dotarcia do trudno dostępnych miejsc, których nie można zabezpieczyć przed korozją w żaden inny sposób. Nowoczesna metoda, którą jest VCI, jest bardzo chętnie wykorzystywana przy pakowaniu ładunków ponadgabarytowych, których transport i magazynowanie może trwać nawet kilka miesięcy, a dzięki zastosowaniu opakowania z VCI mamy pewność, że nie dojdzie do powstania korozji.
Kolejną zaletą jest redukcja kosztów, które wiązałyby się z odwracaniem procesu korozji lub zwrotem ładunku przez klientów. Zabezpieczony papierem lub folią VCI ładunek jest całkowicie bezpieczny i może być magazynowany nawet przez dwa lata bez ryzyka, że wystąpi korozja. Co więcej, lotne inhibitory korozji tworzą na powierzchni metalu warstwę ochronną, która jest niewidoczna i nietoksyczna, a folie i papiery VCI stanowią ekologiczny sposób pakowania, ponieważ papiery i folie VCI są w całości poddawane recyklingowi.

 

 

Popularne tagi : papier antykorozyjny  , smar antykorozyjny  , papier VCI  , folia VCI  , worki VCI  , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd: