Rzucanie palenia — czy e papierosy w tym pomagają

Badania wykazują, że aż 9 na 10 osób korzystających z elektronicznych papierosów ograniczyło lub porzuciło całkowicie ten nałóg dzięki wapowaniu. Niektórzy specjaliści twierdzą, że również i ta forma palenia źle wpływa na nasze zdrowie, ale konsekwencje dla naszego zdrowia są mniejsze niż przy tradycyjnym paleniu.

E papierosy – potencjał w walce z uzależnieniem

Alternatywne wyroby tytoniowe, jak elektroniczne papierosy czy podgrzewacze tytoniu nie są pozbawione ryzyk zdrowotnych. Jednak te wprowadzane na rynek przechodzą regularne badania i analizy. W Polsce obowiązuje dyrektywa tytoniowa, która zobowiązuje producentów liquidów do elektronicznych papierosów do zgłaszania nowych produktów na 6 miesięcy przed wejściem ich na rynek. Taka notyfikacja wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań toksykologicznych. Producenci liquidów udostępniają organom podlegającym ministerstwu zdrowia szczegółową listę składników każdego płynu z nikotyną. Zgodnie z dyrektywą tytoniowa, produkty te muszą być zarejestrowane, przebadane i opłacone w Biurze ds. Substancji Chemicznych.

E papierosy wśród młodzieży

Niepokojące dane dotyczą młodzieży. Niestety ze statystyk wynika, że co czwarty nastolatek pali elektroniczne papierosy, a ponad połowa z palących robi to codziennie, głównie dla rozrywki i załagodzenia stresu. Niestety z badań zleconych przez rzecznika Praw Dziecka wynika, że co czwarty nieletni palacz czuje się uzależniony.

Prawo polskie co prawda zakazuje sprzedaży e papierosów nieletnim, ale jest to martwe prawo.

Zajrzyj również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/ , https://vonshu.com/pl/e-papierosy/ , https://unabigo.com/pl/e-papierosy/

 

Popularne tagi : e papierosye papierosy taniee papierosy tanioe papierosy części.,  nowinky.pl , cetia.pl , lulany.pl