Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=comnetowy24.pl%2F2021%2F02%2F10%2Fkurs-na-uprawnienia-sepowskie-czyli-na-czym-polega-kurs-na-elektryka%2F&data=2021-02-10&tytul=Kurs na uprawnienia sepowskie, czyli na czym polega kurs na elektryka): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/belise-lite/header.php on line 33

Kurs na uprawnienia sepowskie, czyli na czym polega kurs na elektryka

Coraz więcej osób decyduje się na kurs na uprawnienia sepowskie. Skupmy się jednak na kursie elektryka i komu przydadzą się uprawnienia SEP. SEP to skrót od Stowarzyszenia elektryków Polskich. Organizacja ta odpowiedzialna jest za szkolenia i egzaminy.

Na czym polega kurs na elektryka

Kurs na elektryka to nic innego jak kurs zawodowy. Jego ukończenie pozwala na przystąpienie do egzaminu.

Przedmiotem nauki kursantów są zagadnienia między innymi związane z montażem, konserwacją, obsługą instalacji elektrycznych, urządzeń elektrycznych oraz sieci. Po ukończeniu kursu na uprawnienia elektryczne można uzyskać kwalifikację G1, które pozwalają na wykonywanie prac związanych z eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych przetwarzających, wytwarzających, zużywających i przesyłających energię elektryczną.

Osoba posiadająca uprawnienia G1 może wykonywać prace tylko na prądzie do 1 kV i wystarcza to, by realizować większość projektów instalacyjnych.

Kurs na uprawnienia sepowskie – kto może zapisać się na kurs na elektryka

Na kurs na elektryka zapisać się może każda osoba, która ukończyła 18 lat i ma wykształcenie minimum podstawowe.

Biorąc pod uwagę te kryteria to idealna opcja dla osób początkujących, które rozważają pracę jako elektryk, ale nigdy nie miały do czynienia z budową instalacji elektrycznych. Na polskim rynku pracy elektrycy z odpowiednimi kwalifikacjami są cały czas rozchwytywani i nie mają większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Mogą także założyć swój własny biznes, a w trakcie podnosić swoje kwalifikacje.

Jak długo trwa kurs na elektryka

W zależności, jaką formę wybierzesz, czy to szkolenie stacjonarne, czy kurs online, bo nie zajmuje on wiele czasu i można bez problemu połączyć życie codzienne ze szkoleniem. Po ukończeniu kursu należy przystąpić do egzaminu. Jego pozytywny wynik pozwala na rozpoczęcie pracy w branży elektroenergetycznej.

Należy pamiętać jednak, że uprawnienia tracą ważność po 5 latach od momentu zdania egzaminu. Po tym czasie należy ponownie przystąpić do kursu oraz egzaminu.

Jak zdobyć uprawnienia sepowskie sprawdź tutaj Centrum Szkoleń Energetycznych.