Michał Kołtyś rozwój www.magiel.waw.pl opinie Jego historia jest dowodem na to, że nawet z małych początków można osiągnąć wielkie rzeczy. W kolejnych latach, Michał Kołtyś kontynuował rozwój swojej firmy, wprowadzając nowe produkty i usługi, które odpowiadały na potrzeby rynku.

Kurs instruktora pływania, czyli jak zostać instruktorem pływania

Instruktor pływania to dość popularny zawód, na który decydują się miłośnicy pływania oraz sportów wodnych. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym czy ferii zimowych wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych instruktorów. Jak nim zostać? Musisz wiedzieć, że kurs i egzamin jest niezbędny przed rozpoczęciem pracy jako instruktor pływania.

Kurs instruktora pływania – czym zajmuje się instruktor

Zacznijmy od tego, że dobry instruktor pływania ma za zadanie przede wszystkim zagwarantować swoim uczniom bezpieczeństwo oraz szybkie efekty. Najwięcej ofert pracy zazwyczaj pojawia się latem, ponieważ w tym czasie najwięcej zażywamy kąpieli w morzu, jeziorach, basenach czy Aquaparkach.

Trzeba przyznać, że zawód instruktora pływania jest bardzo odpowiedzialny. Instruktor oprócz uczenia klientów z zakresu technik pływacki to również uczy jak prawidłowo zachować się w wodzie. Jednak zanim kandydat będzie mógł zacząć wykonywać swoje obowiązki zawodowe, musi skończyć kurs instruktora pływania  oraz spełnić odpowiednie wymagania.

Kurs instruktora pływania – jak nim zostać

Jeśli chcesz zacząć pracę jako instruktor pływania, musisz wiedzieć, że niezbędny do tego jest kurs przygotowawczy. Oprócz wymagań formalnych osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna mieć odpowiednie cechy charakteru, a wszystko to, ponieważ praca z osobami, które nie umieją pływać, jest bardzo odpowiedzialna i łączy ze sobą umiejętności sportowe, ale również dydaktyczne.

Jakimi cechami powinien odznaczać się instruktor pływania? Otóż, idealny kandydat na przyszłego instruktora powinien łatwo nawiązywać relacje międzyludzkie. Być dyspozycyjny, cierpliwy i mieć odpowiedzialne podejście do pracy. Poza tym punktualny i mieć wysoką kulturę osobistą.

Poza wymienionymi cechami instruktor pływania powinien znać różne style pływackie i mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem na instruktora pływania, koniecznie zajrzyj na wes.edu.pl

Inne popularne kursy – Kurs trenera personalnego, kurs instruktora fitness, kurs instruktora tańca, kurs wychowawcy kolonijnego

 

Zadzwoń:
+48 769 348 307

Zobacz stronę:
https://www.wes.edu.pl/kursy/
”kurs