Trener personalny – kim jest

Trener personalny to osoba, która nie tylko powie nam, jak i co ćwiczyć. Osoby na tym stanowisku powinni być ekspertami w tej dziedzinie, a ich wiedza obejmować powinna nie tylko treningi, ale również suplementację, zdrowe żywienie oraz wiedzę z zakresu fizjoterapii. Korzystając z usług tak wykształconych trenerów, mamy pewność, że plan ćwiczeń będzie dopasowany specjalnie do nas, a także rekomendacje co do sposobu odżywiania.

Trener personalny – jak nim zostać

Zastanawiasz się, jak zostać trenerem personalnym? To pamiętaj, że zanim zaczniesz dbać o sylwetkę i zdrowie innych, pamiętaj, by samemu być swoją najlepszą reklamą i na początek zadbać o siebie. W tym zawodzie ważny jest dobry stan zdrowia. Oczywiście, nie wszystkie choroby utrudniają aktywność fizyczną, jednak warto wiedzieć i sprawdzić, czy nie zrobimy sobie krzywdy. No cóż, trudno dbać o zdrowie innych, zapominając o sobie.
Banalnym jest również zamiłowanie do sportu, wszak jak zostać trenerem personalnym bez miłości do uprawiania sportu? No zbytnio się nie da. Tym bardziej że rola trenera nie polega tylko na pokazaniu co i jak, ale również na motywowaniu swoich podopiecznych.

Jeśli chcesz zostać trenerem personalnym, to wyłącznie z odpowiednim wykształceniem. Od trenerów personalnych wymagane jest minimum średnie wykształcenie. Mile widziani w tym zawodzie są również osoby, które ukończyły AWF, WES lub AMS, studiowali dietetykę lub fizjoterapię. Ważne w tym zawodzie są również szkolenia i kursy, np. kurs trenera personalnego . Przyszły trener personalny musi również mieć wiedzę na temat ludzkiego ciała, ćwiczeń, suplementacji, diety, fizjoterapii, a nawet co może wydawać się dziwne również przedsiębiorczości.

Po ukończeniu kursów lub szkoleń konieczne jest zrobienie uprawnień trenera personalnego.

Popularne tagi: kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego