Metody zagęszczania włosów – dopinki

Na rynku dostępnych jest wiele intrygujących produktów, których głównym celem jest ułatwienie użytkownikom wizualnego zwiększenia objętości swojej fryzury. Wszystko to za sprawą faktu, iż łysienie oraz walka z nim na dobre przestały być tematami tabu, a zarówno panowie jak i panie chcą wyglądać jak najlepiej i chętnie sięgają po stale rozszerzającą się gamę produktów fryzjerskich oraz perukarskich. W dniu dzisiejszym przyjrzymy się jednemu z nich, a mianowicie dopinkom typu clip-in, które w sposób szybki, łatwy i bezproblemowy pozwolą zakryć obszary, w których włosów jest za mało lub też nie ma ich wcale.

Dopinki są produktem stricte estetycznym, który stosowany jest zarówno w salonach fryzjerskich jak i w zakładach medycyny estetycznej celem uzyskania efektu zagęszczonej, bujnej oraz zdrowej fryzury przy minimalnej ingerencji we włosy oraz skórę głowy klienta. Poza zapinkami, ich kluczowy element stanowią pieczołowicie wyselekcjonowane pasemka włosów, które to wykonane mogą być zarówno z materiałów naturalnych jak i z ich nieco tańszych odpowiedników syntetycznych. Wybór zależy w tym przypadku do nas, gdyż zarówno jedne i drugie po aplikacji na głowę wyglądają nad wyraz elegancko i trudno będzie je odróżnić od samodzielnie wyhodowanej czupryny. Jedynym aspektem, który może nas ograniczać jest cena, bowiem jak łatwo się domyślić, produkty wykonane z włókien naturalnych z najwyższej półki mogą być od kilku do nawet kilkunastu razy droższe od wyrobów sztucznych.

Dlaczego pasma takie są przyczepiane przy pomocy klipsów? Odpowiedź jest prosta – chodzi przede wszystkim o uniknięcie sytuacji, w której trwałemu uszkodzeniu ulegają poszczególne pasma włosów czy nawet mieszki włosowe, jak to miało miejsce wcześniej, kiedy rozliczne zakłady zwiększały objętość włosów mocując do fryzury pasemka poprzez zgrzewanie. Na szczęście obecnie od sposobu tego odchodzi coraz więcej specjalistów z branży, więc nie musimy się obawiać o stan naszej czupryny decydując się na jej zagęszczenie włosów dopinkami typu clip-in.

 

HairAgainSystems

Żupnicza 17

03-821 Warszawa