Smar antykorozyjny Katowice – właściwości smarów

Smary w zależności od konsystencji i składników, które wchodzą w ich składy, można podzielić na trzy główne grupy. I są to smary płynne, półstałe i stałe.

Do smarów płynnych zaliczamy wszystkie smary olejowe. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że oleje są głównymi składnikami wszystkich typów smarów. Smary antykorozyjne płynne różnią się od pozostałych tym, ze w swoim składzie mają mniej zagęszczacza, a więcej olejów. Smary półstałe mają mniej więcej podobny stosunek olejów do zagęszczacza. Ważną cechą tych smarów jest to, że mogą mieć strukturę od płynnej, aż do stałej, która przypomina smary stałe. Ostatnią grupą są właśnie smary stałe. To one posiadają najmniejszy stosunek olejów w stosunku do zagęszczacza. A z czego dokładnie składają się smary? Jak już wspomnieliśmy, głównymi składnikami smarów antykorozyjnych są oleje oraz zagęszczacze. I tak naprawdę to te dwa składniki tworzą smar. Czasami jednak dla otrzymania lepszych właściwości lub aby uzyskać lepsze i wytrzymalsze smary antykorozyjne, dodaje się dodatki uszlachetniające.

Smar antykorozyjny Katowice – właściwości

Smar antykorozyjny Katowice, jakim jest np. smar antykorozyjny Zerust ® AxxanolTM Z-MAXX to środek skutecznie zabezpieczający części maszyn, które są bezpośrednio narażone na szkodliwe działanie wilgotnego i słonego powietrza. Smar antykorozyjny Katowice może być wykorzystywany do ochrony antykorozyjnej, zarówno podczas magazynowania maszyn, jak i w trakcie wykonywanej przez nie pracy. Atutem smaru antykorozyjnego jest również łatwa aplikacja oraz łatwe usuwanie, co pozwala zaoszczędzić nasz czas i minimalizować koszty. Niektóre smary są wielozadaniowe, posiadają współczynnik NLGI 2 i zawierają uszlachetniające dodatki EP. Dzięki temu mogą być stosowane w wysokim zakresie temperatur.

Popularne tagi : opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
smar antykorozyjny katowice

Dojazd: