Proszek antykorozyjny Warszawa o zaletach emiterów VCI i pochłaniaczy wilgoci

Proces korozji rozpoczyna się w momencie, gdy wilgoć znajdująca się w powietrzu zaczyna osadzać się na metalu. Wilgoć działa jak przewodnik dla przepływu między katodami a anodami na powierzchniach metalowych. Skutkiem tego procesu są widoczne efekty utleniania zwane nalotem, rdzą lub po prostu korozją.

Proszek antykorozyjny Warszawa – emitery VCI i pochłaniacze wilgoci

Do zapobiegania powstawania rdzy, stosuje się lotne inhibitory korozji, które:

  • Parują,
  • Wypełniają otaczającą atmosferę lotnymi cząsteczkami we właściwościach ochronnych,
  • Docierają do wszystkich, nawet najmniejszych i trudno dostępnych powierzchni,
  • Skraplają się na wszystkich powierzchniach metalowych,
  • W obszarach wilgotnych dysocjują na jony,
  • Przyciągane są automatycznie do obszarów katodowych i anodowych w mikroogniwach korozji, tworząc cienką warstwę ochronną, która hamuje rozwój korozji, a wytworzona warstwa sama się naprawia i odtwarza dzięki kolejnym skraplającym się parom inhibitora.

Różne produkty VCI posiadają równocześnie funkcje antykorozyjne, a także: antystatyczne, czyszczące, odrdzewiające, smarujące, chłodzące, ochrony powierzchniowej czasowej lub stałej.

Jednym z produktów VCI są emitery VCI, które zawierają proszek antykorozyjny Warszawa. Są to również kapsuły wydzielające lotne inhibitory korozji. Zapewniają ochronę przed rdzą wewnątrz zamkniętych metalowych przestrzeni takich jak obudowy urządzeń elektrycznych i elektronicznych, będą to np. szafy sterownicze.

Główną zaletą stosowania emiterów jest ich uniwersalność. Równie dobrze sprawdzają się jako wsparcie dla standardowej ochrony przed korozją z wykorzystaniem opakowań VCI, dzięki zwiększeniu stężenia ochronnych molekuł VCI, a tym samym podnosi się poziom bezpieczeństwa zapakowanego przedmiotu. Rozmiary saszetek zawierających proszek antykorozyjny Warszawa w odpowiedniej ilości dostosowanej do objętości chronionej powierzchni. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić optymalną ochronę przed rdzą zabezpieczanych produktów.

Emitery, jak już wspomnieliśmy, doskonale sprawdzają się do ochrony szaf elektrycznych w fabrykach o dużym stężeniu agresywnych gazów, które wywołują korozję, np. w zakładach chemicznych czy w przemyśle morskim, ale również do ochrony elementów stalowych.

Popularne tagi : produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
proszek antykorozyjny Warszawa

Dojazd: