Uprawnienia elektryczne – dla kogo i po co

Zastanawiasz się kto powinien posiadać uprawnienia elektryczne, jak je uzyskać i kto je wydaje? Z takimi pytaniami spotka się każdy, kto choć raz o nich słyszał. Popularnie nazywane są uprawnieniami sep, choć nie do końca jest to nazwa poprawna. Dlaczego?

Otóż skrót SEP oznacza Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to stowarzyszenie jedno z wielu w Polsce, które może przeprowadzać egzaminy i wydawać zaświadczenia elektryczne, gazowe oraz cieple. Każde z tych uprawnień oznacza się innym symbolem. I są to odpowiednio:

 

  • Uprawnienia elektryczne – G1;
  • Uprawnienia cieplne – G2;
  • Uprawnienia gazowe – G3.

 

Zastanawiasz się jak je zdobyć? Proste, wystarczy zapiać się na kurs, przystąpić do egzaminu i go zdać! A kto może do niego przystąpić? Każdy, kto potrzebuje zaświadczenia kwalifikacyjnego, np. konserwator pracujący w szkole, pracownik firmy zajmującej się instalacjami elektrycznymi.

Musisz pamiętać, że wykonując podstawowe czynności, wystarczą Ci same uprawnienia w zakresie eksploatacji. Jeśli jednak prowadzisz kontrolę nad czynnościami, które wykonuje ktoś inny, wtedy powinieneś mieć uprawnienia z zakresu dozoru.

Warto śledzić informacje na temat uprawnień elektrycznych, jeśli chce się być ze wszystkim na bieżąco.

Warto również znać termin ważności uprawnień. Wszystkie bez wyjątku ważne są pięć lat, po tym czasie należy zweryfikować uprawnienia, przystępując ponownie do egzaminu.

Zapoznaj się z ofertą szkoleń na https://www.szkolenia-osjakow.pl/

 

Popularne tagi: uprawnienia SEP Łódźkurs elektryka Łódźuprawnienia energetyczne Łódźuprawnienia G1 Łódź

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
uprawnienia SEP Łódź

Dojazd: