Wózki magazynowe – rodzaje, funkcje i zastosowanie

Nie od dziś wiadomo, że podstawowym wyposażeniem w magazynach regały i wózki magazynowe. Dobór odpowiedniego wózka jest bardzo ważny, jeśli chodzi o kompletowanie wyposażenia. Od jego wyboru zależy efektywność i komfort pracy. Wózek musi być dopasowany zarówno do towarów, jakie będzie przewoził, jak i do regałów znajdujących się w magazynie oraz metrażu samego magazynu.

Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów wózków magazynowych. Najbardziej znane to wózki paletowe, taczkowe, typu dolly.

Wózki paletowe

Najbardziej znany rodzaj wózków, czyli wózki zwane potocznie „paleciakami” służą do przewożenia towarów i ładunków umieszczonych na paletach. Są one solidnie wykonane, dzięki czemu są bardzo trwałe oraz zapewniają wygodne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Ten typ wózka pasuje do wszystkich standardowych wymiarów palet i używają go w wielu magazynach czy halach produkcyjnych.

Wózki ręczne taczkowe

Tego typu wózki są najczęściej używane w firmach transportowych, spedycyjnych oraz działach dystrybucji. Składa się z niewielkiej platformy, a także ramy z uchwytami osadzonej na kółkach. By przewieźć ładunek, platformę wsuwa się pod spód towaru, następnie przechyla się ładunek i spokojnie można towar przewieźć dalej, do miejsca docelowego.

Wózki typu dolly

Wózki magazynowe tego typu to mobilne platformy, które wyposażone są w skrętne kółka. Pozwalają one skrócić czas pracy i świetnie funkcjonują w ciasnych magazynowych uliczkach. Świetnie sprawdzą się przy przewożeniu stosów skrzyń oraz plastikowych pudeł.

Jak widać to tylko niewielka część rodzajów wózków magazynowych. Każdy z innymi udogodnieniami, które dostosowane są do specyficznych warunków pracy. Warto jeszcze podkreślić, że na niektóre należy mieć uprawnienia na wózki widłowe.

Popularne tagi: kurs operator żurawia , uprawnienia energetyczne G2 , uprawnienia na ładowarki teleskopowe , kurs pomiary elektryczne

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
uprawnienia na wózki widłowe

Dojazd: