Znaczenie i przebieg rozgrzewki

Zdrowy tryb życia, to wartość, którą aktualnie wyznaje coraz więcej osób. Do tego dochodzą również regularne treningi. Jednak często może się zdarzyć, że początkujący trenujący popełniają błędy, przez które niestety mogą nabawić się kontuzji. Najważniejsze o czym należy pamiętać, by uniknąć takich sytuacji to odpowiednia rozgrzewka. Jak powinna ona wyglądać?

 

Dlaczego rozgrzewka jest ważna?

 

Bez porządnej rozgrzewki nie możemy liczyć na efektywny trening – to powie każdy trener personalny. Rozgrzewka to przygotowanie mięśni, stawów i organizmu do zwiększonej aktywności fizycznej. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko kontuzji, a przyspieszenie tętna i krążenia krwi pomoże wejść w trening na wyższych obrotach.

 

Jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę

 

Rozgrzewka powinna trwać od 10 do 15 minut i być dostosowana do założeń treningu. Należy pamiętać o kolejności wykonywania ćwiczeń w schemacie z góry na dół. Dlatego rozpoczynamy od głowy, przechodzimy do ramion, bioder, aż do stawów skokowych. Wraz z doświadczeniem, do rozgrzewki można dokładać niewielkie obciążenia, takie jak hantle czy sztangi. Bardzo ważne jest też to, by pamiętać o rozciąganiu, które przygotuje mięśnie do wzmożonego wysiłku. Trzeba pamiętać, że pominięcie rozgrzewki zwiększa ryzyko kontuzji, która może wyeliminować z treningów nawet na kilka tygodni.

 

Chcesz wiedzieć więcej – kurs na trenera personalnego jako idealne rozwiązanie

 

Rozgrzewka, to tylko jeden z etapów treningowych, jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat układania treningów, diet czy optymalizacji wysiłku na siłowni, to kurs na trenera personalnego jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zaspokoisz swoją ciekawość, a po jego odbyciu będziesz miał kwalifikacje do pracy jako trener personalny.

 

Popularne tagi: kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego